840 740 840

SafeQ – zabezpečení tisků

YSoft SafeQ ENTERPRISE SUITE

YSoft SafeQ Enterprise Suite je díky své modulární struktuře velmi pohodlným řešením správy tisku a digitalizace dokumentů, které nabízí flexibilitu a velký rozsah funkcí, takže splní prakticky každou potřebu uživatelů. YSoft SafeQ, nainstalované na firemním serveru, dokáže sledovat jakoukoli tiskovou úlohu, vytvořenou v síti. A co víc, SafeQ dokáže řídit nejen multifunkční zařízení a síťové tiskárny. Jeho funkce sledování a účtování mohou zahrnovat také místní tiskárny a poskytnout tak plnou kontrolu a transparentnost toho, co kdy kdo tiskne a na jaké zařízení.

YSoft SafeQ je perfektní pokud chcete omezit tiskové náklady se zachováním možnosti tisknout pro všechny, potřebujete mít přehled co, kdo a kam tiskne, potřebujete zabezpečit vnitrofiremní tiskové prostředí, chcete propojit všechny pobočky, přejete si zjednodušit skenování dokumentů a práci s nimi v rámci celé firmy, potřebujete pokročit s digitalizací procesů a pokud chcete celkově zvýšit efektivitu Vašich kanceláří.

Mám zájem

SafeQ brání neoprávněnému přístupu

Jednou z velkých výzev, jimž všechny podniky čelí, je ochrana dokumentů a také interních dat a informací. V důsledku toho musí být výstupní zařízení spolehlivě blokována proti neautorizovanému přístupu; uživatelé se na multifunkci musí ověřit PINem, bezkontaktní kartou nebo uživatelským jménem a heslem, a teprve poté mohou tisknout, kopírovat nebo skenovat své dokumenty.

 • Ideální pokud potřebujete kontrolu nad tím kdo tiskne a skenuje.
 • Eliminace výtisků povalujících se ve výstupních zásobnících.
 • Zamezení přenosu neoprávněnými osobami mimo firemní tiskový ekosystém.

Modul YSoft SafeQ Authentication pomáhá zvýšit úroveň zabezpečení tiskového prostředí firmy a dává Vám do ruky mocný nástroj, díky kterému můžete kontrolovat co, kde a kým se tiskne. Jedině tak lze efektivně kontrolovat i celkové náklady na tisk. Ověření je možné buď na interním terminálu tiskárny nebo prostřednictvím externího terminálu, připojeného k zařízení. Pro maximální pohodlí si mohou uživatelé, ověřující se bezkontaktní kartou, při prvním použití SafeQ kartu sami zaregistrovat.

Tiskněte se SafeQ kdykoli a kdekoli

S modulem YSoft SafeQ Print Roaming mohou uživatelé na jednom místě odesílat tiskové úlohy a potom je tisknout kdekoliv v celé organizaci, kdykoliv to potřebují. Bez ohledu na to, zda jde jen o jinou kancelář, jinou budovu nebo dokonce o místo na jiném kontinentu – uživatelé mohou své úlohy tisknout kdekoliv, bez jakýchkoli zeměpisných omezení. YSoft SafeQ poskytuje tuto funkci s využitím jedinečné technologie, která pro rychlý a efektivní přenos dat vyžaduje pouze velmi malou šířku pásma sítě. YSoft SafeQ, nově rozšířený o tiskový roaming na bázi klienta, může snížit množství tiskových serverů díky využití pracovních stanic.

 • Pohodlný a časově úsporný tisk nezávisle na umístění kanceláře.
 • Pro snadné a okamžité opakování častého tisku lze kroky uložit jako oblíbené.
 • Snadná spolupráce díky tiskovým frontám v rámci týmu nebo oddělení.

Náklady na tisk konečně pod kontrolou

Díky modulu SafeQ Reporting držíte své náklady na tisk pod kontrolou. Jedná se o centrálně instalovaný nástroj, který dokáže efektivně sledovat veškeré činnosti v rámci tiskového prostředí. Výstupem nástroje jsou poté souhrnné grafy a tabulky, díky kterým velmi snadno ovládnete základní přehled na efektivitou firemního tisku. Součástí výkonnostních reportů jsou i reporty dopadu na životní prostředí. Nástroj zvládne vyhodnotit množství ušetřené dřevní hmoty nebo omezení produkce CO2. Reportovat můžete ročně, čtvrtletně či měsíčně a oficiální punc jim dodáte možností vložit firemní logo.

 • Reporting nákladů na tisk ve Vaší firmě ve formátech PDF, HTML nebo DOC
 • Reporting ekologických dopadů tisku ve vztahu ke spotřebě dřevní hmoty a omezení produkce CO2, například pro CSR.
 • Přehled o poměru mezi jednotlivými činnostmi jako je skenování a kopírování.

Snadné účtování platby za stránku

Instituce v oblasti vzdělávání, jako jsou univerzity, veřejné knihovny a obdobné organizace, potřebují nabízet tisk, kopírování a skenování, ale samozřejmě musí uživatelům tyto služby účtovat. Modul YSoft SafeQ Credit and Billing umožňuje uživatelům pohodlně vložit peníze na své stávající účty, které již využívají k nákupu služeb v celé vaší organizaci, například jídlo nebo kávu v univerzitní jídelně. Uživatelé mohou těžit z celé řady řízených tiskových služeb, zahrnujících pohodlný placený tisk, jakož i bezpečné vyzvedávání tiskových úloh na jakékoliv tiskárně v síti.

 • Hlavní výhodou je snížení administrativní zátěže a záruka flexibility při účtování různým uživatelům.
 • Možnost dobíjet si účet, odkudkoli a kdykoli pomocí samoobslužných automatů nebo pokladny s obsluhou.
 • Dobíjet je možné i online, například pomocí PayPal či jiné platební brány.

Mobilní pracovníci nezůstanou pozadu

YSoft SafeQ Mobile Print vám nabízí všechny výhody dnešního moderního a mobilního pracovního stylu: zahájit tisk odkudkoliv, kdykoliv a vyzvednout si své dokumenty tehdy, když je budete potřebovat, na tiskárně dle vašeho výběru. Díky vestavěnému konvertoru dokumentů již nejsou potřeba MS Office ani LibreOffice, což pro vás znamená další úsporu nákladů. YSoft SafeQ Mobile Print může poskytnout maximální flexibilitu i efektivitu a osvobodit uživatele od omezení tisku pouze z pracovní stanice.

 • Díky možnosti tisknout odkudkoli nekladete externím zaměstnancům žádné překážky.
 • Mobilita a flexibilita pracovních týmů roste strmě vzhůru díky nezávislosti na pracovišti.
 • Ohled na maximální pohodlí. Podklady k tisku lze odesílat e-mailem, pomocí webového rozhraní, případně pomocí nativní funkce tisku na iOS.

Snazší digitalizace díky vyladěným postupům

Modul YSoft SafeQ Managed Workflows umožňuje spravovat a sledovat všechny tiskové a skenovací operace. Kombinací několika modulů zvládnete perfektně skenovat v doprovodu opravdu vyspělých technologií. disponuje vyspělými skenovacími funkcemi jako je špičkové OCR, čištění obrazu, čtení čárových kódů, procházení složek a možnost napojení na aplikace třetích stran, jako je OneDrive, Google disk, případně Box. Pokud tento výčet nestačí, dostává se na scénu ještě funkce Scan-to-Script, která automatizuje pracovní postupy. Celý systém lze rozdělit do dvou hlavních modulů:

 • Core workflows – standardní modul, který pokrývá základní potřebu digitalizace úloh, jako je skenování do e-mailu, skenování do domovské složky a jednotlačítkové skenování.
 • Advanced workflows – modul obstarávající dodatečné funkce, jako je OCR, prohledávání PDF, Word a Excel, odstraňování prázdných stránek, čištění obrazu, připojení a přehazování stránek a velmi šikovná funkce zachycení zvýrazněného textu. Rozdílnými barvami zvýrazňovače lze následně určit roli konkrétního skenovaného obsahu.